LG OLED QNED86T TV, 55 inch, 4K Smart, Built-in Receiver with Magic Remote, 55QNED86T6A - 2024
47,499 EGP- 16%
Available installments
6 Months / 9,386 EGP
- Quantum Dot NanoCell Color Technology Incredibly rich, vibrant palette from QNED Color
- Sharp, precise detail with Advanced Local Dimming and Super Slim Design
- α8 AI Processor 4K withAI Super Upscaling 4K and Personalized Picture Wizard.
- True Cinema Experience suported with 4K HDR10,HLG,Filmmaker Mode Advanced Dynamic Tone Mapping
- Unlimited Gameplay with AMD FreeSync Premium , HGiG , ALLM , HDMI 2.1 eARC
Show more ....
Show less ....
Delivery
- Speed delivery
- Delivery to any where
- For more info about shipping cost call : 01116828111
Trust
- Original products
- Exclusive agent for major brands
Payment
- Cash on delivery (COD)
Return
- Return product free
0.0
0 out of 5
0 ratings
Rate this product :
| Size | 55 inch |
| Screen type | Flat |
- Picture Processor: α8 AI Processor 4K
- AI Genre Selection: Yes (SDR/HDR)
- HDR (High Dynamic Range): HDR10 / HLG
- HFR (High Frame Rate): 4K 120 fps (HDMI)
- AI Upscaling: α8 AI Super Upscaling 4K
- AI Brightness Control: Yes
- FILMMAKER MODE™: Yes
- Dynamic Tone Mapping: Yes (Dynamic Tone Mapping Pro)
- Motion: Motion Pro
- GAMING
- Operating System (OS): webOS 24
- ThinQ: Yes
- Magic Remote Control: Built-In
- Multi View: Yes
- USB Camera Compatible: Yes
- Wi-Fi: Yes (Wi-Fi 5)
- Ethernet Input: 1ea
- HDMI Input: 4ea (supports 4K 120Hz, eARC, VRR, ALLM, QMS (4 port))
- USB Input: 2ea (v 2.0)
- Bluetooth Support: Yes (v 5.1)
Related Products
Related Products
Samsung
Samsung 55 Inch Neo QLED QN90D Smart TV, With Built in Receiver – 55QN90D
Unavailable product
Samsung
LG 65 Inch QNED 8K UHD Smart Mini LED TV with Built-in Receiver - 65QNED95VPA
Unavailable product
LG UHD UT80 TV, 50 inch, 4K Smart, Built-in Receiver with Magic Remote, 50UT80006Lb - 2024