48,671 EGP
- 14%
56,594 EGP Add to cart
Available installments
6 Months / 9,432 EGP
  • الموديل:  EP3241-50
  • السلسلة : 3200
  • النوع: ماكينة تحضير القهوة والاسبريسو مع مطحنة مدمجة
  • اللون: اسود
  • الطاقة: 1500 وات
Show more ....
Show less ....
Previous Next
Delivery
  • Speed delivery
  • Delivery to any where
  • For more info about shipping cost call : 01116828111
Trust
  • Original products
  • Exclusive agent for major brands
Payment
  • Cash on delivery (COD)
Return
  • Return product free
0.0
0 out of 5
0 ratings
Rate this product :
  • Specifications
  • Brand: Philips
  • Model: EP3241-50
  • Series: 3200
  • Type: Coffee and espresso machine with built-in grinder
  • Color: Black
  • Power: 1500W
  • 230V - 50Hz
Specifications
  • Easily choose your coffee thanks to the user-friendly touchscreen control panel.
  • Flavor strength settings: 3
  • You can adjust the flavor strength and quantity with the My Coffee Choice feature.
  • Grinder settings: 12
  • Coffee and milk brewing time: Adjustable
  • Flavor control before brewing: Yes
  • Temperature settings: 3
  • Drinks (Espresso - Hot water - Cappuccino - Coffee - Latte Macchiato - Americano)
  • Coffee powder option: Yes
  • Double cup: Yes
  • Milk jug capacity: 0.26 liters
  • Water tank capacity: 1.8 liters
  • Coffee bean capacity: 275 g
  • Pump pressure: 15 bar